Z życia Klubu Senior+

Dwie panie malują skrzynie drewniane
Autor: 
E. Kuszaj

Klub Senior+ w Lubsku po niespełna trzech miesiącach od tymczasowego zamknięcia w związku z pandemią COVID-19, z dniem 1 czerwca wznowił swoją działalność, co spotkało się z wielką radością jego uczestników.

Pierwsze dni czerwca przyzwyczaiły wszystkich do funkcjonowania w nowej rzeczywistości wzmożonego przestrzegania zasad sanitarnych oraz zachowania szczególnej ostrożności.

Seniorzy chętnie biorą udział w zajęciach, które w miesiącu czerwcu były jeszcze bardziej urozmaicone. W Klubie Senior+ prowadzone są cykliczne spotkania z Panią psycholog - Marią Firlik, a także systematycznie odbywają się zajęcia z animatorem czasu wolnego – Panią Edytą Urbaniak oraz Panem Krzysztofem Kasowskim - prowadzącym zajęcia manualne.

Uczestnicy naszego Klubu mieli już okazję tworzyć techniką decoupage, w wyniku czego powstały piękne ozdobne łyżki drewniane, oryginalne, zdobione w kwieciste wzory i wyściełane materiałem koszyczki np., na owoce, a także niepowtarzalne wachlarze. Przy wykorzystaniu zwykłych bluzek t-shirt i prostych ozdób uczestnicy wykreowali niebanalne torby na zakupy.

W trakcie zajęć manualnych, seniorzy nauczyli się tworzyć świeczniki, ramki na obrazy, obrazy i inne elementy, przy użyciu form do wylewania gipsu. Powstałe przedmioty zostały następnie ozdobione kolorowymi farbami, bądź sprayami.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia, podczas których seniorzy mogli według własnej inwencji twórczej i własnego pomysłu, stworzyć łapacze snów, a także wcześniej wspomniane wachlarze.

Podczas spotkań z panią psycholog była możliwość skorzystania z porady i rozmowy indywidualnej, a także wspólnej dyskusji na nurtujące i charakterystyczne dla naszych czasów problemy, poruszono m. in. ważny temat depresji.

W miesiącu czerwcu nie zabrakło również zabaw trenujących pamięć oraz relaksujących, m.in.: koło fortuny, kalambury, czy wreszcie rozwiązywanie krzyżówek, wykreślanek oraz różnego typu innych ćwiczeń.

Wspólne rozmowy przy kawie i herbacie dały naszym seniorom również dużo radości. Bardzo cieszymy się, że możemy się spotykać, być razem, rozwijać, tworzyć oraz przede wszystkim wspierać w dość niełatwym teraz dla nas czasie. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze, czego wszystkim serdecznie życzymy!

Kategoria treści: 

Kontakt

Urząd Miejski w Lubsku
Plac Wolności 1
68-300 Lubsko
telefon:  68 457 61 01, 457 61 15
fax:  68 457 61 00

Rachunek Bankowy Gminy:
PKO Bank Polski
Nr rachunku:
42 1020 5402 0000 0502 0267 7714

Informacje

Godziny otwarcia Urzędu:
Poniedziałek 7:30-17:00
Wtorek, środa, czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-14:00.
 
USC od poniedziałku do piątku:
7:30-14:30
 
Burmistrz przyjmuje: poniedziałek 12:00-17:00
 
Godz. otwarcia kasy na stronie bip.lubsko.pl