TO JUŻ MIESIĄC RAZEM - KLUB SENIOR+

Pierwszy miesiąc funkcjonowania Klubu Senior + w Lubsku już za nami !!!

Zajęcia w Klubie Senior + w Lubsku przy al. Wojska Polskiego 2a rozpoczęły się 3 lutego br. Pierwszego dnia uczestników Klubu Senior + przywitał Burmistrz Lubska Janusz Dudojć, kierownik MGOPS w Lubsku Lidia Rogacewicz oraz koordynatorka klubu Ewelina Kuszaj.

Pierwszy miesiąc był dla seniorów czasem spotkań, nawiązywania nowych znajomości, przyjaźni. Nasi kochani seniorzy mieli możliwość przedstawienia swoich pasji, zainteresowań, a także mogli podzielić się radościami lub troskami.

Klubowicze odwiedzili Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Lubsko, gdzie skorzystali z czytelni, bawili się podczas karaoke, śpiewali i tańczyli. Był również wpółny senas filmowy w Lubskim Domu Kultury.

Można było skorzystać z wielu porad podczas spotkania z policjantem, pielęgniarką oraz animatorki.

Wizyta przedstawiciela z Lubskiego Komisariatu Policji miała charakter informacyjno-edukacyjny. Głównym tematem spotkania był problem oszustw dokonywanych różnymi metodami i działań skierowanych przeciw osobom starszym, w celu uzyskania korzyści majątkowych przez tych, którzy wykorzystują łatwowierność i dobre serce, a często brak wystarczającej świadomości najstarszej części społeczności.

W siedzibie Klubu Senior + zagościła również animatorka , która zadbała o to, aby wszyscy dobrze się bawili i integrowali ze sobą w czasie zabaw, gier oraz zajęć intelektualnych.

Wszystkich ucieszyła wizyta pielęgniarki, która dokonała pomiarów ciśnienia oraz udzieliła porad w zakresie prowadzenia zdrowego trybu życia, w tym korzyści płynących z właściwego odżywiania i stylu życia.

Seniorzy z Klubu Senior + wspólnie gotują, przygotowują imprezy, na których świetnie się bawią. Z przyjemnością pracują podczas zajęć rękodzielniczych: robótek ręcznych, szydełkowania, a także zabaw edukacyjno-rozrywkowych: gier w karty czy planszowych.

Klubowicze z dnia na dzień stają się coraz bardziej zintegrowaną grupą. Dużo radości sprawiło im zorganizowanie zabawy karnawałowo-walentynkowej, gdzie Panowie porywali do tańca Panie i wspólnie razem bawili się w rytmie piosenek z lat młodzieńczych.

Już samo ozdabianie i przygotowywanie pomieszczeń Klubu Senior + do karnawałałowej imprezy sprawiło wszystkim wiele satysfakcji, a wspólnie przyrządzone chrusty znikały w zawrotnym tempie.

To ważne by mieć cel i grupę wsparcia, która napędza nas do działania, bez względu na wiek. Kibicujemy seniorom! Gratulujemy energii, chęci i pozytywnego nastawienia! Jesteście dla nas wzorem!

Kategoria treści: 

Kontakt

Urząd Miejski w Lubsku
Plac Wolności 1
68-300 Lubsko
telefon:  68 457 61 01, 457 61 15
fax:  68 457 61 00

Rachunek Bankowy Gminy:
PKO Bank Polski
Nr rachunku:
42 1020 5402 0000 0502 0267 7714

Informacje

Godziny otwarcia Urzędu:
Poniedziałek 7:30-17:00
Wtorek, środa, czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-14:00.
 
USC od poniedziałku do piątku:
7:30-14:30
 
Burmistrz przyjmuje: poniedziałek 12:00-17:00
 
Godz. otwarcia kasy na stronie bip.lubsko.pl